Финалисти » Премиум Автомобил

Ова се кандидатите кои се борат за титулата Златно Тркало – Најпосакуван Нов Премиум Автомобил за 2024.

Audi Q8

Освежениот Audi Q8 покрај естетските измени добива и нови технологии. Ги истакнуваме новите HD Matrix LED предни светла со ласерски долги светла, задните OLED светла но и освежените технологии во кабината како и моќните бензински и хибридни мотори.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Porsche Panamera

Новата Panamera покрај новиот дизајн и високо-технолошката кабина добива и проширена понуда на E-Hybrid хибридни погони и врвен нов систем за активна воздушна суспензија.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Maserati Grecale

Луксузниот италијански бренд во моментов доживува ренесанса и најважниот нов модел во понудата е токму новиот Grecale – новиот SUV кој треба да биде вистинска италијанска алтернатива на германските конкуренти.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Следна Категорија