Финалисти » Главна Награда

Претходна Категорија

Ова се кандидатите кои се борат за титулата Златно Тркало – Најпосакуван Нов Автомобил за 2024.

Jeep Avenger

Avenger настапува со нова и современа интерпретација на дизајнерскиот јазик на Jeep. Малата, робустна форма му дава доза на самоувереност која се истакнува меѓу директните и индиректни конкуренти.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Porsche Panamera

Новата Panamera покрај новиот дизајн и високо-технолошката кабина добива и проширена понуда на E-Hybrid хибридни погони и врвен нов систем за активна воздушна суспензија.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Nissan X-Trail

Новата, четврта генерација на големиот SUV на Nissan конечно пристигнува во Европа и ќе биде придвижувана од хибридни и лајт-хибридни погони.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Toyota C-HR

Новиот C-HR е дизајниран да се истакне, а не да се скрие во метежот и за прв пат се нуди со плаг-ин хибриден погон.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Skoda Enyaq

Кога Škoda лансира нов автомобил, сите внимателно гледаат. Зошто? Затоа што чешкиот бренд ретко прави грешки, а со првиот целосно-електричен модел, Škoda ќе се обиде да постави нови стандарди и нови очекувања.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Renault Megane E-Tech

Renault Megane E-Tech избива на сцената како привлечен конкурент во растечкиот сегмент на електрични семејни хечбек модели. Тоа не е само електрична верзија на Megane на бензин; тоа е радикален редизајн кој дава приоритет на уникатните предности на ЕВ платформата.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk