Финалисти » Електрифициран Автомобил

Ова се кандидатите кои се борат за титулата Златно Тркало – Најпосакуван Нов Електрифициран Автомобил за 2024.

Renault Megane E-Tech

Renault Megane E-Tech избива на сцената како привлечен конкурент во растечкиот сегмент на електрични семејни хечбек модели. Тоа не е само електрична верзија на Megane на бензин; тоа е радикален редизајн кој дава приоритет на уникатните предности на ЕВ платформата.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Skoda Enyaq

Кога Škoda лансира нов автомобил, сите внимателно гледаат. Зошто? Затоа што чешкиот бренд ретко прави грешки, а со првиот целосно-електричен модел, Škoda ќе се обиде да постави нови стандарди и нови очекувања.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Volkswagen ID.7

ID.7 е првиот модел поставен на MEB платформата кој добива сосем нов електромотор со 286 коњски сили – и со тоа е најмоќниот електромотор кој досега се вградил во некој ID-модел на Volkswagen.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Toyota C-HR

Новиот C-HR е дизајниран да се истакне, а не да се скрие во метежот и за прв пат се нуди со плаг-ин хибриден погон.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Mazda CX-60 PHEV

Плаг-ин хибридната изведба на големиот SUV на Mazda ветува дека ќе понуди идеална комбинација од електрифицирана моќност и врвна семејна практичност.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Следна Категорија