Почеток

Категорија 1 од 5

Финалисти » Семеен Автомобил

Ова се кандидатите кои се борат за титулата Златно Тркало – Најпосакуван Нов Семеен Автомобил за 2024.

SSangYong Torres

Torres e најновиот SUV од корејскиот производител кој неодамна се ребрендираше од SsangYong во KG Mobility. За новиот Torres кажуваат дека е „инспириран од спектакуларниот поглед на националниот парк Torres del Paine во Патагонија“.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

GWM Haval H6

Кинескиот производител гордо го истакнува своето потекло, но и самоуверено ги потенцира своите желби. Новиот H6 е директен и конкретен пример за позиционирањето на Haval.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Nissan X-Trail

Новата, четврта генерација на големиот SUV на Nissan конечно пристигнува во Европа и ќе биде придвижувана од хибридни и лајт-хибридни погони.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Peugeot 2008

Освежениот бестселер на Peugeot добива нов лик, нови технологии и нови хибридни погони, а електричниот e-2008 добива и повеќе моќност и подобрена автономија.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Mazda CX-60

CX-60 ја добива најновата реинтерпретација на KODO дизајнерскиот јазик на јапонскиот бренд – дизајнерски јазик кој влече корени уште од Mazda 6 кај која дебитираше KODO, но истовремено наметнува подостоинствен пристап кон дизајнот.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Следна Категорија