Финалисти » Главна Награда

Претходна Категорија

Ова се кандидатите кои се борат за титулата Златно Тркало – Најпосакуван Нов Автомобил за 2022.

Peugeot 308

Новата генерација на еден од главните адути на француската марка дебитираше минатата година, заедно со новото лого на компанијата. Peugeot со 308 ја следи дизајнерската филозофија наметната со претходните модели, а благодарение на „моќта на изборот“, францускиот хечбек е достапен и со електифициран погон, покрај конвенционалните мотори. Како резултат на тоа, 308 е достапен во две PHEV верзии кои нудат до 60 километри електричен опсег на движење.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Opel Mokka

Третиот по ред кросовер кој доаѓа од Opel, моделот Mokka, во својата втора генерација пристигна со новото Vizor лице на германската марка, заедно со целосно дигитализираната кабина благодарение на Pure Panel филозофијата која го наметнува како сериозен конкурент во компактната класа. Во согласност со новите движења во автомобилската индустрија, компактниот кросовер Руселхајм добива и целосно електричен погон. Со најсовремените технологии и бескомпромисниот дизајн, Mokka-e ја прави е-мобилноста забавна на секој начин.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Nissan Qashqai

Моделот кој претставува зачетник на „кросовер манијата“ повторно ги поместува границите и поставува стандарди за кои конкурентите ќе мораат добро да се потрудат за да ги надминат. Со својата појава, Qashqai ги спојува идеалните димензии на автомобил од компактната класа и практичноста на еден SUV.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Dacia Duster

Duster несомнено го надополнува успехот на новата насока на Dacia. Модернизираниот дизајнерски јазик, ефикасните погонски единици и современите технологии, заедно со препознатливите перформанси на овој SUV модел, прави Duster да биде уште поинтересен за сè поголема група на купувачи.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Kia Sportage

Kia Sportage за првпат доби своја верзија специјално дизајнирана за Европа. Со одважен и модерен дизајн, петтата генерација на овој кросовер ја следи новата дизајнерска филозофија на корејскиот бренд, а целосно дигитализираната кабина дефинитивно претставува предност во овие модерни времиња.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Suzuki S-Cross

Оригинално претставен во 2006 година, моделот од B-сегментот на Suzuki сега влегува во својата трета генерација, а јапонската марка одлучи да го направи S-Cross многу поконкурентен благодарение на позрелиот и поробусен дизајн, кој без дилеми ќе привлече огромен интерес кај купувачите.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Volkswagen ID.4

Volkswagen со лансирањето на ID семејството на електрични автомобили сака да се наметне како лидер во електромобилноста во светот. ID.4 треба да игра клучна улога во овој план на германскиот гигант, а комбинацијата на електричен погон и SUV карактеристики се покажуваат како одличен рецепт.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk