Златно Тркало 2024 – Победници!

Најпосакуван Семеен Автомобил – Mazda CX-60

Со освоени 29.49% од гласовите во категоријата, за Најпосакуван Семеен Автомобил го избравте големиот, плаг-ин хибриден SUV на Mazda – новата Mazda CX-60. Големиот SUV не само што одлично ги исполнува семејните обврски, туку истовремено доаѓа со ефикасен и моќен плаг-ин хибриден погон.

Најпосакуван Градски Автомобил – Opel Corsa

Освежената Opel Corsa пристигна на пазарот со надградени погонски единици, затегнат дизајн и водечки нови технологии во сегментот. Достапна и како целосно-електрично возило, новата Corsa ги освои вашите гласови и со 47.53 проценти од гласовите во категоријата ја прогласивте за Најпосакуван Градски Автомобил.

Најпосакуван Електрифициран Автомобил – Volkswagen ID.7

Големата електрична лимузина на Volkswagen е знаменосец на ID-гамата на германскиот бренд. Комбинацијата од врвни технологии, автономија која надминува 600 километри и нов, модерен и ефикасен електромотор беа доволни аргументи за големиот електричен седан да освои 31.22% од гласовите во својата категорија и да биде избран за Најпосакувaн Електрифициран Автомобил

Поврзано:   Македонска премиера на новата Porsche Panamera!

Најпосакуван Премиум Автомобил – Audi Q8

Луксузното купе-SUV на Audi ги отелотворува начелата на германскиот бренд – високи технологии, привлечен дизајн, беспрекорен финиш и моќни и ефикасни погонски единици. Големиот Audi Q8 освои 46.20% од гласовите во својата категорија и со тоа заслужено ја добива титулата за Најпосакуван Премиум Автомобил.

Најпосакуван Нов Автомобил – Porsche Panamera

Новата, трета генерација на луксузниот супер-седан на Porsche ги освои вашите гласови – со 39.90% од дадените гласови, новата Panamera се наметна како доминантна во својата категорија и вие, нашите читатели ја избравте за Најпосакуван Нов Автомобил во Македонија.