Почеток

Категорија 1 од 5

Финалисти » Градски Автомобил

Гласањето заврши, Ви благодариме за учеството!

Резултатите ќе бидат објавени наскоро.

Ова се кандидатите кои се борат за титулата Златно Тркало – Најпосакуван Нов Градски Автомобил за 2020.

DR Automobiles DR3

DR Automobiles e италијанска автомобилска компанија основана во 2006. Компанијата произведува автомобили додавајќи дизајн и италијански стандарди на компонентите кои се снабдени од странски компании и за прв пат е и на нашиот пазар. Моделот DR3 е субкомпактен кросовер со 1.5-литарски мотор чија максималната моќ на моторот е 106 коњски сили.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Ford Focus Active

За оние кои имаат поактивен животен стил и сакаат автомобил кој од една страна ќе биде поробустен и ќе ги отсликува нивниот карактер, а од друга страна нема да биде SUV – тука е новиот Ford Focus Active.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Opel Corsa

Популарното супермини се продава веќе 37 години и Corsа е продадена во повеќе од 14 милиони примероци. Токму затоа, Opel одлучи дека новата Corsa ќе биде еден од технолошки најнапредните модели во својот сегмент.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Peugeot 208

Новиот 208 е исклучително важен автомобил, затоа што французите направија преседан и одлучија дека нема да одолговлекуваат и уште на самиот старт ќе го понудат новиот супермини во три погонски изведби – новиот 208 можете да го добиете со бензинец, турбодизел или како електричен автомобил.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Škoda Scala

Со Scala, Škoda влегува во високо-компетитивен сегмент каде ќе треба да се соочи со докажани ривали кои имаат лојални купувачи. Дали Scala го има потребното за да го пронајде своето место на пазарот?

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Volkswagen T-Cross

T-Cross е најмалиот кросовер во понудата на Volkswagen и неодамна пристигна и кај нас. Во T-Cross се вградуваат три бензински мотори и еден турбодизел. Бензинците се во форма на 1-литарскиот TSI кој нуди 95 или 115 коњски сили, како и 1.5-литарски TSI со 150 коњски сили. Доколку сакате турбодизел, можете да го нарачате со 1.6-литарски TDI со 115 коњски сили.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Следна Категорија