Почеток

Категорија 1 од 4

Финалисти » Градски Автомобил

Гласањето заврши.

Ова се кандидатите кои се борат за титулата Златно Тркало – Најпосакуван Нов Градски Автомобил за 2021.

Dacia Sandero Stepway

Sandero Stepway е најмоќниот претставник на новата насока на Dacia. Модернизираниот дизајнерски јазик, ефикасните погонски единици и современите технологии ги прават сите нови модели на Dacia уште поинтересни за сè поголема група на купувачи.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Peugeot 2008

Новиот Peugeot 2008 е еден од моделите за кои има навистина многу интерес. Тоа го постигнува преку успешната комбинација на трендовски SUV пропорции, софистициран дизајн, многу опрема, врвна безбедност, француски шарм и моќни мотори.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Toyota Yaris Hybrid

Покрај врвниот хибриден погон, Yaris конечно доби и храбар, забележителен и привлечен дизајн. Сепак, искуството на Toyota со хибридните автомобили едноставно доминира – а тоа резултира со моќен и ефикасен градски хибриден автомобил!

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mk | CarsByVik | RPM.mk

Mahindra Kuv 100

Малиот KUV100 е еден од најевтините автомобили како на нашиот пазар, така и ширум светот – но пристапот кој индискиот бренд го има со овој мал градски кросовер всушност ја наметнува сериозноста на брендот.

Прочитајте повеќе:    Авто Плус | CARclub.mkCarsByVik | RPM.mk

Следна Категорија